تبلیغات
دست نوشته های جوینده - مطالب فروردین 1394
دست نوشته های جوینده
بهترین تلاش برای بهترین بودن,, خوش آمدید,, ممنون میشم من رو در جریان نظراتتون قرار بدید. :)
img img img img
درباره سایت
مشاهده مطالب سایت

درباره سایت

درباره ما

محسن الهامیان، مدیر فروشگاه علم بازار ElmBazar.com هستم و در زمینه های علمی (نجوم) فعالیت دارم. من کار گروهی رو خیلی دوست دارم و سعی می کنم که یکی از بهترین اعضای تیم باشم. سعی می کنم خلاق باشم و کارهایی رو انجام بدم که به پیشرفت خودم، دوستانم، بشریت و آینده کمک کنه!
img img img img
سخن روز
بزرگترین عیب برای دنیا همین بس که بی‌وفاست.
‐ حضرت علی علیه‌السلام
خداوندا مرا از کسانی قرار دِه که دنیاشان را برای دینشان میفروشند نه دینشان را برای دنیاشان.
‐ دکتر علی شریعتی
آدمی ساخته‌ی افکار خویش است فردا همان خواهد شد که امروز می‌اندیشیده است.
‐ مترلینگ

امکانات سایت

مطالب سایت

img img img
چهارشنبه 5 فروردین 1394 ساعت 08:12 ب.ظ
سلام دوستان
باز هم بابت تمام تاخیری که مطابق معمول داشتم، عذرخواهم. اما کارها چیزی بیشتر از اون چیزی بود که در نگاه اول به نظر می‌رسید (اتفاق همیشگی در فعالیت‌های اینچنینی).

در مطالب قبلی براتون گفتم که ایده ما یک فروشگاه بازارابی خودکار محصولات علمی بود که از طریق خوانش محصولات فروشگاههای اینترنتی علمی موجود، به بازاریابی محصولات اونها از طریق ارائه ارزشهای جدید به مخاطبان می‌پرداخت.

این ارزشهای جدید از این جهت ایجاد می‌شدند که ما دیگه دردسر مدیریت کالاها رو به خاطر خودکار بودن سیستم نداشتیم و می‌تونستیم تمرکزمون رو بر روی بهبود و بازاریابی محصول متمرکز کنیم. روش انتخابی ما برای بازاریابی، بازاریابی محتوا بود و برای همین یک بلاگ به سیستم اضافه شد. همینطور توجه ویژه‌ای به مشاوره به مشتریان کردیم و این موضوع هم باعث شد که یک بخش مشاوره هم برای سیستم در نظر گرفته بشه.

من برای استارت کارم با یک وام 5 میلیونی شروع کرده بودم که حدود 3 میلیونش خرج سایت شد. زمان چالش همونطور که می‌دونید تا 29 اسفند 93 بود و هدف‌گذاری مالی هم برای 600.000 تومان در ماه به ازای هر نفر (3 نفر) بود.

کار ابتدا قرار بود که فقط برای محصولات نجومی باشه، اما بعد قرار شد که با عنوان علمی بخوره که در آینده بتونیم به سراغ باقی حوزه‌های علمی هم بریم و این شد که علم بازار شکل گرفت.

این مروری کوتاه از اونچه در مطالب قبلی گفتم بود. اما بگذارید براتون بگم که نتیجه این فعالیت 6 ماهه چه بود.
پس لطفا در ادامه مطلب من رو تنها نگذارید.

گزارش نهایی چالش طراحی سرویس من در ۶ ماهی که گذشت
 
 
 
img