دست نوشته های جوینده
بهترین تلاش برای بهترین بودن
درباره وبلاگ


محسن الهامیان، مدیر فروشگاه علم بازار ElmBazar.com هستم و در زمینه های علمی (نجوم) فعالیت دارم. من کار گروهی رو خیلی دوست دارم و سعی می کنم که یکی از بهترین اعضای تیم باشم. سعی می کنم خلاق باشم و کارهایی رو انجام بدم که به پیشرفت خودم، دوستانم، بشریت و آینده کمک کنه!

مدیر وبلاگ : محسن الهامیان
نویسندگان
آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
Hi my friends
.In this days i started to go to english classes again. in the Imam Reza institute
.One of our tasks is writing. We should write about three optional topics
Now, i have just 1 hour time to write this tasks. Because i dont went to some of sessions and i dont be informed about this writings
.The much interesting matter is that in this session we have a little quiz
So, i have just 45 minutes time to write tasks and read for my quiz
!I think that i have a listening too! What a mess
!So, i have just 30 minutes to write tasks, read for my quiz and do the listening practice
Until now i was working in my astronomical activities. Tomarrow we have a Astronomical Monthly Conferance, abd i should worked for it. Because all of my astronomical friends labor for this conferance, and if i dont work good, all of their endeavors will be destroy
Moreover, i have a important speach in this conferance! my subject in this speach is "Astronomy From Zero". ?what should i do
.I will give this sentences to my english teacher. I hope that she understand me an my situation
!And now time is over! Its time to go! I have prepared just one writing. What a interesting writing
!Pray for me please

.Be successfull
.Seeker
!Ya hagh
نوع مطلب : دست نوشته‌های من، 
برچسب ها : جوینده، نجوم، آماتوری، انگلیسی، astronomy، amateur، seeker، english،
لینک های مرتبط : دست نوشته‌های من،

       نظرات
پنجشنبه 29 مهر 1389
محسن الهامیان
رصد دنباله دار Hartley 103P شهرستان خوسف 1389/07/16
دنباله دارها گلوله های یخی بزرگی هستند كه با خود موادی همچون متان ، آمونیاك و كربن دی اكسید را به همراه دارند. این اجرام در هنگام نزدیك شدن به خورشید با انعكاس نور خورشید ، برای ما قابل مشاهده می شوند. حرارت خورشید مواد سطحی دنباله دار را ذوب می كند كه این پدیده موجب بوجود آمدن دنباله در این اجرام می شود.

گفته شده دنباله دارها از مكانی خارج منظومه ی شمسی وارد منظومه ی ما می شوند كه این محدوده شامل كمربند كوئیپر(Kuiper) در فاصله ی 100-30 واحد نجومی (AU) ابر اورت (Oort) در فاصله ی 50000 از خورشید است. كمربند كوئیپر به طور تخمینی 35000 دنباله دار را شامل می شود كه دنباله دارهای بازگشتی همچون هالی مربوط به این محدوده می باشند. این در حالی است كه ابر اورت حاوی میلیاردها دنباله دار بازگشتی است كه دوره بازگشت آنها ممكن است به بیش از یك میلیون سال برسد.

عكس زیر از دنباله دار (Hartley (103P در تاریخ 1389/07/16 طی دو فریم 140 و 60 ثانیه ای با دوربین كانن 1000 دی و تلسكوپ 8 اینچ Sky Watcher در منطقه ی خوسف (35 كیلومتری بیرجند) خراسان جنوبی گرفته شده است.


عكس از: زیر گروه عكاسی نجومی انجمن آسمان مهر

(مصطفی آخوندی - عاطفه ارفع - وحید ارفع - محسن الهامیان - امیر حسین دقیقی - امیر حسین حیدری - مرتضی علی نژاد )منبع:
موفق باشید.
جوینده.
یا حق.
نوع مطلب : دست نوشته‌های من، 
برچسب ها : نجوم، هارتلی، نجومی، دنباله دار، جوینده، آماتوری،
لینک های مرتبط :

       نظرات
سه شنبه 27 مهر 1389
محسن الهامیان
سلام دوستان
شده‌ایم همچون دولت خدمتگذار، كه هر روز در گوشه‌ای از آن كلنگی بر زمین می‌خورد و طرحی شروع می‌شود. اما تنها شروع می‌شود و مرد می‌خواهد كه آنها را تمام كند!


اراده نموده‌ایم در این ارسال كمی قلمبه سلنبه‌تر و نزدیك‌تر به آبا و اجداد خود صحبت كنیم. داشتیم می‌گفتیم. ما طرح راه می‌اندازیم، اما اتمام آن را تضمین نمی‌كنیم! برای مثال چنانچه نظری بر بخش دوربین نود برنامه عادل (فردوسی‌پور) بیندازید، به خوبی منظور ما را درك خواهید كرد. پروژه‌های ناتمام بسیار، كه همان شروع نشدنشان با این وضع بهتر است. در همین شهر خودمان (بیرجند) سالها است كه قرار است ورزشگاه 15.000 نفری بسازند. چند روز پیش به این فكر می‌كردیم كه اگر خود ما (من. از این به بعد هر جا ما آمد منظور همون من هست) به تنهایی از همان ابتدا اقدام به ساخت این ورزشگاه با دست خالی می‌كردیم، بدون شك تا به حال تجربه حضور در ورزشگاه را كسب كرده بودیم!


امروز دوستان نجومی با مطرح شدن ایده‌های نجومی ما در این وبلاگ و در فضای عمومی مخالفت كردند. فرمودند ابتدا در جمع خودمان مطرح كنید، سپس اگر شدنی نبود، ببرید در آن وبلاگ كذایی‌تان مطرح كنید!(1) لذا موضوع طرح ایده‌های من در بخش نجومی برای عرض اندام و خودی نشان دادن در این جشنواره وب نمی‌دانیم چی چی های نجومی منتفی شد و باید به فكر راهی نو باشیم.
خوب كه به جهت رسیدن به روش جدید برای شركت در این جشنواره، به سلول‌های چپ و راست و قشر سفید و خاكستری و نیم‌كره چپ و راست و هزار منطقه دیگر ذهن خود فشار آوردیم، نهایتا ایده مجموعه سوالات رایج نجوم آْماتوری به ذهنمان خورد.


در سلسله روش‌های خلاقیت داریم كه یكی از روش‌های ایجاد ایده‌های نو و تفكرات خلاقانه توجه به كمبودها و نداشته‌ها در زمینه مورد نظر است. خوب كه بررسی كردیم، دیدیم اگر همین شما خواننده شاید محترم همین الان بر اثر خواندن این سری نوشته‌های توهم‌زای بنده در اینجا به اصطلاح جوگیر شوید و تصمیم بگیرید كه منجم شوید یا به هر شكلی در نجوم فعالیت كنید، به احتمال زیاد همچون اكثر كسانی كه قبلا چنین قصدی كردند، نمی‌دانید كه چه باید بكنید. لذا تصمیم به ایجاد مجموعه سوالات رایج نجوم آماتوری گرفتیم.


حال شاید برای شما سوال شود كه اساسا این مجموعه سوالات رایج نجوم آماتوری دیگر چه صیغه‌ای است. یادش بخیر در فرنگ كه بودیم(2)، با واژه‌ای آشنا شدیم به نام FAQ كه مخفف معادل فرنگی (انگلیسی) همین مجموعه سوالات رایج است. در یك مجموعه سوال رایج شما می‌كوشید تا به آن سوالاتی كه به احتمال زیاد برای هر فرد تازه‌كاری در زمینه مورد نظر مجموعه سوالات پیش می‌آید، پاسخ دهید و با ارائه اطلاعات اساسی و پایه، ابهامات و كج‌فهمی‌های او را مرتفع سازید.


حال قصد ما نیز چنین است. كه سوالات اساسی شما خواننده محترم را كه بر اثر پدیده جو گرفتگی قصد فعالیت در نجوم دارید را پاسخ دهیم. با اینكه مجموعه سوالات‌های دیگر همواره نما و چهره‌ای رسمی و خشك داشته است، سعی ما بر این خواهد بود كه به زبان محاوره و كاملا خودمانی (آنچنان كه رسم ما و وبلاگ ما است)، مطالب را به شما بفهمانیم. طوری مطالب را تنظیم می‌كنیم كه بنا بر نصیحت انیشتین گرانقدر و بزرگوار، حتی اگر در جمع شما خوانندگان عزیز مادربزرگ مهربانی نیز بود، متوجه شود. انتظار می‌رود كه اكثریت شما دركی بالاتر از یك مادربزرگ داشته باشید و لازم نباشد برای شما ساده‌تر از آنچه كه برای یك مادربزرگ توضیح می‌دهیم، توضیح دهیم!


در انتها لازم می‌بینیم جهت بر طرف كردن نگرانی‌های برخی بی‌كارتر از خودمان در مورد طرح‌های نیمه تمام وبلاگ همچون "نو چیكار كردی؟!!!" و "ایده‌های من" بگوییم كه این طرح‌ها به قوت خود باقی خواهند بود و ملغی نخواهند شد.
امیدواریم كه دیگر با این طرح مخالفتی نشود، كه حقیقتا تحمل و حوصله فشار آوردنِ دوباره به آن بخش‌هایی از مغز كه قبلا خدمتتان گفتیم، نداریم.
ضمنا نوشتن به زبان قدیمی در این ارسال چه خوب بوده باشد و چه بد، به هر حال تجربه و تمرینی بود. لذا پاكش نخواهیم كرد!


باشد كه مورد پسند شما طالبان علم و دانش قرار بگیرد.
سر حال و شادان باشید.
جوینده.
یا حق.

پ.ن:
1. البته دوستان ما بسیار با ادب هستند و صرفا جهت مزاح چنین نوشتیم!
2. این موضوع از جمله توهمات فرح بخش ماست، چندان جدی نگیرید!!
نوع مطلب : مجموعه سوالات رایج نجوم آماتوری، 
برچسب ها : نجومی، سوال، FAQ، ابتدایی، ساده، حوینده، نجوم، آماتوری،
لینک های مرتبط : مجموعه سوالات نجومی،

       نظرات
دوشنبه 26 مهر 1389
محسن الهامیان

طرح جدید "ایده‌های من"

تنها چند دقیقه از ارسال قبلیم میگذره و نمی‌دونم كه لازمه باز هم سلام كنم یا نه(1)!

باور دارم كه ذهن خلاق و مبتكری دارم. ذهنی پر از ایده‌ها و طرح‌های نو و جدید. این نظر من و فكر می‌كنم نظر خیلی از دوستان و نزدیكانم باشه.


هجوم افكار نو و جدید زیادی كه در زمانهای گوناگون بر ذهنم وارد شده، اغلب به شدتی بوده كه باعث شده خیلی‌هاشون رو فراموش كنم. گاهی هم مشغله زیاد و شاید تنبلی باعث شده كه به فكر اجرایی كردن تفكرات، طرح‌ها و ایده‌های اكثرا بلندپروازانم نشم. در حالی كه این ایده‌ها و طرح‌ها می‌تونستند بسیار مفید و سازنده باشند.


از این به بعد قصد دارم ایده‌ها و طرح‌هایی رو كه به ذهنم میرسه و رسیده رو در وبلاگ بذارم تا اگر كسی فكر می‌كنه كه میتونه دنبالشون رو بگیره و اونها رو عملی بكنه، اقدام بكنه(2). اگرچه در این بین ممكنه با بی‌مهری مواجه بشم و به عبارتی با "سرقت طرحی" یا شاید بهتر باشه كه بگم "سرقت ذهنی و تفكری"، برخی از افراد ایده‌ها و طرح‌های من رو به اسم خودشون بزنن! اما باكی نیست! امید كه باعث پیشرفت بشن.

از اونجایی كه به تازگی در جشنواره وب‌سایت‌ها و وبلاگ‌های نجومی پارسی زبان شركت كردم، سعی می‌كنم ابتدا از طرح‌های نجومی بسیار زیادی كه دارم شروع كنم و این رو موضوع فعالیتم در این جشنواره قرار بدم.امیدوارم این حراج طرح‌ها و ایده‌ها كه مطمئنا بعضی از اونها از مشورت با برخی از دوستان نجومیم بدست اومده، باعث دلخوری اونها نشه و دردسری برام ایجاد نكنه.

چنانچه در مورد طرح‌ها و ایده‌های من (نجومی و ...) نكته یا نظری داشتید، می‌تونید از طریق یاهو میل و آیدی shoma_ham_ham@yahoo.com اونها رو به اطلاع من برسونید. خوشحال میشم در این مورد با شما به بحث بپردازم.

سعی می‌كنم در اولین فرصت طرح‌های نجومیم رو در قالب‌های برنامه‌ریزی شده و هدفمند و در موضوعات خاص ارائه بدم.

 

 

 

امید كه مورد توجه شما عزیزان و دوستداران قرار بگیره.

موفق باشید.

جوینده.

یا حق.


پ.ن:

1. جالبیش اینجاست كه توی ارسال قبلی هم سلام نكردم! چه توهمیییی!!!

2. حداقل سعی می‌كنم ایده‌هایی كه خودم به هر دلیلی قصد دنبال كردنشون رو ندارم، در اینجا مطرح كنم.

نوع مطلب : ایده‌های من، 
برچسب ها : جوینده، نجوم، آماتوری، ایده،
لینک های مرتبط : ایده‌های من‌،

       نظرات
دوشنبه 26 مهر 1389
محسن الهامیان
روزی كه گذشت خوب بود.
هنوز نتونستیم مجوز زدن تبلیغات رو بگیریم، اما فردا حتما شروع می‌كنیم.
باقی كارهای امروز به خوبی انجام شدند. كارهای اینترنتی، ترجمه و تمرین درسی با دوستم. در این میون ترجمه امروز خیلی بهتر از روزهای قبل بود.

اتفاق جالبی كه افتاد این بود كه در جشنواره وب‌سایت‌ها و وبلاگ‌های نجومی پارسی زبان شركت كردم. خوشم میاد اعتماد به نفسم خیلی بالاست! به هر حال این كار رو كردم تا بلكه هم تلاش‌های نجومیم برای تولید محتوا بیشتر بشه و هم این وبلاگ از حالت خشك و تبدیل شدنش به دفترچه یادداشت و خاطرات دربیاد.
سعی می‌كنم با نوشتن مطالب جدید نجومی، سطح خودم و وبلاگ رو بالا ببرم و شاید به جشنواره هم راه پیدا كنم(1). تا به حال فقط یك مطلب نجومی داشتم!و اما برای فردا یك برنامه ساده كه به دلیل مشغله‌ای هست كه می‌دونم بر اثر كارهای تبلیغات ایجاد میشه:
 • ساعت 8 تا 11             كلاس روانشناسی انگیزش و هیجان
 • ساعت 11 تا 18           كارهای تبلیغات (ضمن اینكه باید شهریه كلاس زبان رو هم بریزم و كارهای مربوط به كلاس رو هم انجام بدم)!
 • ساعت 18:30 تا 20      كلاس زبان آموزشگاه
 • اگر تبلیغات باز هم به هر دلیلی به تعویق افتاد (كه احتمالش نزدیك به صفر هست)، كارهای عادی ترجمه، فیلم مستند، تحقیق و كارهای اینترنتی رو انجام میدم.
سعی می‌كنم از گذاشتن مطلب‌های جدید نجومی هم غافل نشم.
خوش باشید.
جوینده.
یا حق.

پ.ن:
1. مطمئن باشید اگر چنین اتفاقی بیفته، به دلیل كم‌كاری دیگران هست، نه خوب عمل كردن من! وبلاگ تازه‌كار من رو چه به ورود به جشنواره؟!

نوع مطلب : آنچه گذشت، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

       نظرات
دوشنبه 26 مهر 1389
محسن الهامیان


( کل صفحات : 5 )    1   2   3   4   5   
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic