دست نوشته های جوینده
بهترین تلاش برای بهترین بودن
درباره وبلاگ


محسن الهامیان، مدیر فروشگاه علم بازار ElmBazar.com هستم و در زمینه های علمی (نجوم) فعالیت دارم. من کار گروهی رو خیلی دوست دارم و سعی می کنم که یکی از بهترین اعضای تیم باشم. سعی می کنم خلاق باشم و کارهایی رو انجام بدم که به پیشرفت خودم، دوستانم، بشریت و آینده کمک کنه!

مدیر وبلاگ : محسن الهامیان
نویسندگان
آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
سلام
سلام گرم خدمت دوستای گلم، خدمت تمام افراد كمی كه این مطالب رو دنبال می‌كنند (اگر باشند البته!).
یك مدت طولانی ننوشتم و بحث برنامه‌ریزی بلند‌ مدت كه قبلا خبرش رو داده بودم هم به تعویق افتاد.
تاخیر ایجاد شده به دلیل تغییر بزرگی بود كه ممكن بود اتفاق بیفته و كلا برنامه‌های من رو تحت تاثیر خودش قرار بده. البته این تغییر حداقل فعلا ایجاد نشد (هنوز احتمالش هست)، اما خب ناچار بودم كه منتظر نتیجه بمونم.
تقریبا نمایی از اونچه كه قصد انجام دادنش رو دارم، ایجاد شده در ذهنم. در مدتی كه در انتظار برای ریختن برنامه كلی، آنچه گذشت نزدم، كمی برنامه‌هام به هم ریخت و هدایت ذهنیشون واقعا برام مشكل به وجود آورد. ضمن اینكه در این مدت مشغول كارهای انجام پروژه "مركز گفتگوی منجمان پارسی زبان" بودم كه به محض اینكه ممكن باشه، در موردش صحبت می‌كنم و علنی می‌كنمش.
با توجه به زمانی كه برای مشخص شدن وضعم گذشت، برنامه‌ای كه می‌چینم تا پایان ترم، یعنی حدود 3 ماه خواهد بود. این برنامه خیلی كلی هست. اهدافم رو ذكر می‌كنم و میگم كه انتظار دارم كه تا اون زمان با چه كیفیتی، چه حد از پیشرفت رو داشته باشم در اون زمینه یا هدف خاص.
به این شكل:

 • دانشگاهی و درسی
 1. عملكرد مناسب در دروس و كلاس‌ها: من عهد كردم كه این ترم معدل الف بشم! با توجه به برنامه كاری فشرده‌ای كه دارم انجام این كار خیلی سخت هست. اما اگر بتونم با همین برنامه به این سطح نمره هم برسم، سخت‌ترین و بهترین كار رو كردم. این در حالیه كه یكی از كلاسهام رو (به لطف استاد عزیز) حتی یك جلسه هم نرفتم. انتظار دارم اون معدل الف كه گفتم، محقق بشه!
 2. كنفرانس‌ها، آزمون‌ها و كارهای عملی، خاص و هدفمند: همواره كنفرانس‌ها برام بركت داشته و نمره. و صد البت كه این كارها، خصوصا با اون كیفیتی كه من انجام میدم، كار هر دانشجویی نیست و استادها هم خوب این مسئله رو درك می‌كنن. پس اعتبار هم میاره ... پس باز هم پیگیری می‌كنم این مسئله رو. ضمن اینكه قصد دارم چند آزمون روانی رو در این ترم كار كنم و یاد بگیرم. انتظار دارم در این مدت چند آزمون رو یاد بگیرم و حداقل در نصف كلاسهایی كه دارم، كنفرانس عالی تحویل بدم.
 3. دوره كلاس‌های مشاركتی: اگر كه دوستان قبول كنند، كتاب هیلگارد و كتاب‌های پایه رو می‌گیریم و شبانه به حالت بحث می‌خونیم و یاد می‌گیریم. این سبك درس خوندن رو دوست دارم. نمی‌تونم در این زمینه انتظار خاصی داشته باشم، اما دوست دارم حدقل بخشی از كتاب هیلگارد (یا هر كتابی كه شروع می‌كنیم) رو تموم كنیم.
 4. كلاس‌های زبان: بر اساس برنامه ریزی‌ای كه كردم، اگر بدون نقص ترم‌ها رو برم و قبول بشم، تا بهمن 1391، درست زمانی كه امتحان ارشد رو میدم، این كلاسها تموم میشه. اهمیت زبان كاملا مشخصه و نیاز به توضیح نیست. انتظار دارم یك ترم بی‌دردسر و بدون غیبت‌های زیاد و نجومی رو بگذرونم!
 • نجومی
 1. باشگاه‌های ماهانه: مسئولیت باشگاه‌های ماهانه‌ی انجمن، پس از تشكیل گروه جدید و رفتن برخی از اعضای فعال، دست من هست. تا به حال كارم در اداره این باشگاه‌ها چندان راضی‌كننده نبوده و اعتراضات و انتقاداتی بهم شده. باید برای باشگاه‌ها برنامه مشخصی بچینم و بر طبق اون عمل كنم. انتظار دارم در این مدت به یك سبك و روشی روتین و خاص برسم و قلق كار دستم بیاد، سه باشگاه خوب برگزار كنم و جایگاه خودم رو تثبیت كنم.
 2. مسئولیت‌زیرگروه‌ها: البته اینكه این مسئولیت واقعا دست من هست یا نه، هنوز دقیق مشخص نیست، اما به احتمال زیاد همینطور هست. اگر اینطور باشه، باید چندین و چند جلسه برای هماهنگی، برنامه‌ریزی و مشخص كردن وظایف، حیطه و سبك كار بذاریم. انتظار دارم بعد از این مدت مسئولان زیرگروه‌ها به خوبی عضوگیری كرده باشند و سه تا چهار زیرگروه فعال داشته باشیم. ضمن اینكه در صدر اینها یك تیم ترجمه در حدود حداقل 5 نفر فعال، جهت تغذیه مقالات زیرگروه‌ها و اخبار روزانه‌ی سایت، باید شكل بگیره.
 3. مركز گفتگوی منجمان پارسی زبان: این یكی از سنگین‌ترین كارهایی هست كه تا حالا انجام دادم. قبل از اینكه كارش رو شروع كنم، می‌دونستم كار سختی هست، اما زحمات و مشكلاتی كه الان ایجاد شده رو به هیچ وجه پیش‌بینی نمی‌كردم. پیچیدگی‌ها و بحث‌های طولانی‌ای كه در این مدت در مورد این كار پیش اومد رو اصلا انتظار نداشتم. انتظار دارم بعد از این مدت، سایت میزبان مركز گفتگو طراحی شده باشه، گروه‌ها دعوت شده باشند و هماهنگی لازم بینشون شكل گرفته بشده باشه و كار استارت خورده باشه. با تمام سختی‌هاش، شدنیه!
 • فراروان‌شناسی
 1. یكی از آرام‌ترین و مسالمت‌آمیزترین بخش‌های فعالیتیم. هرچند كه تمام جنب و جوش‌هایی كه توی زمینه‌های دیگه دارم، در حقیقت پیش درآمدی برای كولاك در فراروان‌شناسی هست! با انجمن مغان به توافق رسیدیم و با ایجاد بخشی در اون سایت، كاملا آهسته و راحت، در حال جمع كردن مطلب و ترجمه و تایپ هستیم. انتظار خاصی در این مورد ندارم. همین كه یك روال "آهسته و پیوسته" رو در پیش بگیرم، كافیه.
 • وبلاگ
 1. ادامه سلسله مطالب آنچه گذشت‌ها: خب طبیعتا "آنچه گذشت‌ها" شالوده و اساس وبلاگ من هستند. روالشون مطابق آخرین تنظیمات هست. برنامه‌ریزی و "آنچه گذشت" ماهانه می‌نویسم در ابتدا. سعی می‌كنم هفتگی هم یك آنچه‌گذشت بزنم و اگر لازم شد، برای برخی روزهای خاص هم "آنچه گذشت بنویسم". انتظار دارم این مطالب مطابق نیاز پیش برن و در خدمت پیشرفت توی كارهام و برنامه‌ریزی مناسب باشن.
 2. ادامه سلسله مطالب "مجموعه سوالات رایج نجوم آماتوری": برای موضوع برای نوشتن در این زمینه به مشكل برخوردم. اما خب حداقل هنوز چند موضوع هست. انتظار دارم 3 مطلب در این زمینه، در این مدت بنویسم.
 3. ادامه سلسله مطالب "ایده‌های من": مطرح كردن ایده‌هایی كه مال من هستند و گفتنشون ممكنه باعث سرقتشون (سرقت ایده‌ای!) بشه، با تمام ادعاهام، برام سخت هست. با این حال سعی می‌كنم در این مورد هم بنویسم. انتظار دارم در این مدت حداقل یك مطلب در این زمینه داشته باشم.
 4. ادامه سلسله مطالب "تو چیكار كردی؟!!!": واقعا كه گیر آوردن سوژه مناسب و شایسته برای این مطالب خیلی سخت هست. به همین دلیل انتظار خاصی در این مورد ندارم و تنها سعی می‌كنم یك مطلب در این زمینه داشته باشم.
 • درآمد
 1. پروژه "اسمشو نبر": این پروژه هنوز در خفا هست و پنهان. مطابق برنامه‌ریزی‌ای كه با پسرخالم "محمد" (كه همكارم در این طرح هست) كردیم، روزی یك ساعت روی این طرح كار می‌كنیم و اگر شدنی بود و اجرایی شد، در موردش توضیح میدم مفصل، و علنی می‌كنمش. انتظار دارم با این یك ساعت كار در روز، كار رو به سرانجام برسونیم و شروعش كنیم.
 • متفرقه
 1. تمرین‌های خاص شبانه: در این مورد خاص به دلیل نبودن جنبه لازم در برخی خوانندگان احتمالی، توضیح خاصی نمیدم. انتظار دارم در پایان این مدت، تعریف بهتری از خودم داشته باشم!
 2. كارها و مشغله‌های شخصی: كمی خودم، همین كافیه!
 3. یادگیری "اسمشو نبر": این یكی "اسمشو نبر" صرفا جهت سورپرایز كردن خواننده‌هام و دوستان و اطرافیانم اعلام نمیشه. اما خب مشغولم. باید فراموش نكنم كه روزی در حدود نیم ساعت تا 45 دقیقه برای این مسئله وقت بذارم. انتظار دارم در پایان این مدت به جایی برسم كه بتونم این موضوع رو علنی بكنمش و سورپرایز وعده داده شده رو انجام بدم.


تمام این برنامه‌ریزی‌ها برای اینه كه پیشرفت بهتر و هدفمندتری داشته باشم و سریعتر به اهداف رویاییم برسم.
این مطالب به هیچ وجه برای یك خواننده عادی جذاب نیست، پس توصیه می‌كنم با خوندنشون سرتون رو به درد نیارید!

امیدوارم به تمام ایده‌آل‌ها و اهداق تعریف شده دست پیدا كنم.
موفق باشید.
جوینده.
یا حق.
نوع مطلب : آنچه گذشت، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

       نظرات
شنبه 21 اسفند 1389
محسن الهامیان


 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic